Akceptuję, nie pokazuj więcej.

14 lutego 2018 r. Spektakl W 7 dni dookoła Bajek z Teatrem TAK

„Cześć! Nazywam się Smok Smokowski. Stworzył mnie sam Jan Brzechwa i mieszkam w swoim wierszyku. Niestraszny ze mnie zwierzak, choć straszny niejadek. Pewnego dnia nie chciałem zjeść obiadku i moja rozgniewana smocza mama wysłała mnie za karę w podróż po świecie bajek. Wędrówka trwała 7 dni, a każdego dnia lądowałem w innej bajce Pana Brzechwy. Trafiłem do Czerwonego Kapturka, który pomylił mnie z wilkiem. Tańcowałem Igłą (tej od Nitki). Kaczka Dziwaczka nauczyła mnie zabawnego zaklęcia, dzięki któremu mogłem skakać z bajki do bajki. Niewiele brakowało, a ożeniłbym się z Biedronką, która czekała na Żuka. Kiedy chciałem się zdrzemnąć wołano na mnie Leń. Od tego wszystkiego dostałem Kataru. Narobiłem niemałego bałaganu, ale wiele też się nauczyłem. Jeśli nie chcecie zabłądzić w świecie bajek to mówię Wam – jedzcie obiadki! Ja właśnie siadam do moich ulubionych naleśników ze szpinakiem”.

Dzięki Aktorom Teatru TAK przenieśliśmy się w świat wierszy. Były to  Wariacje na temat wierszy Jana Brzechwy .W spektaklu wykorzystano fragmenty wierszy : Smok, Leń, Żuk, Kaczka Dziwaczka, Czerwony Kapturek, Katar, Tańcowała igła z nitką.

Świetna interaktywna zabawa z elementami języka angielskiego 🙂

Przedszkole Niepubliczne
Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus