Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Przedszkole Niepubliczne Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus z siedzibą w Mielcu ul.Dębicka 2, 39-300 Mielec.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Historia rozbudowy przedszkola

kliknij tutaj i zobacz galerię (etapy) rozbudowy przedszkola

Nowy rok przedszkolny 2021/22 rozpoczęliśmy w nowym budynku już we wrześniu ubiegłego roku, dziś w Uroczystość św. Józefa nadszedł ten wyjątkowy dzień jego poświęcenia i dziękczynienia Bogu.

Przedszkole to miejsce szczególne, to właśnie do tego miejsca spod troskliwych objęć rodzica , wyrusza w wielką podróż zwaną edukacją, mały człowiek. W katolickim przedszkolu stawiamy na rozwój młodego pokolenia Polaków w duchu wiary i miłości do Ojczyzny. Nasze Przedszkole powstało z inicjatywy Ks. Proboszcza Jerzego Ptaka w 2003 r., więc w 2023 roku obchodzimy 20-lecie istnienia. Otaczając dzieci troską i miłością pragniemy je zanurzać w miłości Bożej.

Krótka historię powstania przedszkola i jego rozbudowy.

Na początku uczęszczało niewiele dzieci. Siostry oddały dwa pomieszczenia klasztorne, które zostały przeznaczone na sale przedszkolne. Z biegiem czasu chętnych dzieci przybywało, już nie tylko z osiedla Rzochów, ale też z samego miasta Mielec i okolic. Dostępne 32 miejsca szybko stały się niewystarczające. Funkcjonowała lista rezerwowa, z bólem serca musiałyśmy odmawiać chętnym rodzicom . Wówczas pojawiła się myśl o rozbudowie przedszkola. Powstał nawet mały plan-szkic powierzony figurce św. Józefa. Ku naszemu zaskoczeniu i radości 13 maja w jubileuszowym roku 100-lecia objawień w Fatimie , Matka Generalna Zgromadzenia po rozmowie z ks. Proboszczem, zaproponowała nam podjęcie się rozbudowy przedszkola. Propozycję tę odczytałyśmy jako wolę Bożą i odpowiedź św. Józefa. Z radością ale też z niemałymi obawami podjęłyśmy się tego zadania.

Zadanie to bowiem przerastało ono całkowicie nasze możliwości finansowe, gdyż nie posiadałyśmy żadnych środków na budowę , ale zaufałyśmy Bożej Opatrzności i św. Józefowi, któremu powierzyłyśmy to dzieło. Poza Matką Bożą Fatimską i św. Józefem , patronami dzieła rozbudowy zostali św. Teresa od Dzieciątka Jezus i św. Maksymilian Kolbe , który poświęcając w Niepokalanowie plac pod budowę klasztoru , wypowiedział znamienne słowa : „Ponieważ nie mamy nic, dlatego zaczynamy budować ” stały się dla nas inspiracją. W tym duchu prowadzona była rozbudowa.

I tak dzięki pomocy wielu osób o dobrych i otwartych sercach w tym także Kapłanów naszych mieleckich parafii i, i innych diecezji w Polsce , którzy przyjmowali nas na kwesty, naszych bliskich i Przyjaciół, ale także zupełnie nieznanych nam osób i ich hojności, powstało to dzieło , zbudowane całkowicie z ofiar. W dzieło to włączyły się także firmy, które swoją ofiarnością pomogły nam na różnych etapach budowy. Inwestycja została ukończona w szczególnym dla nas Roku Jubileuszowym 100-lecia powstania Zgromadzenia dla dzieci i Rodzin, na chwałę Dzieciątka Jezus. Za wszystkie te łaski dzisiaj szczególnie dziękujemy Dobremu Bogu.

Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do Uroczystego przeżycia Uroczystości poświęcenia przedszkola – Księdzu Biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu i Kapłanom za wspólną modlitwę, Wszystkim Gościom i naszym siostrom za przybycie , zespołowi muzycznemu, w którym grają absolwenci naszego przedszkola i kwiaciarni „Ewa” .Dziękujemy Pani Architekt Elżbiecie Langer , Panu Czesławowi Holewiak – Głównemu Wykonawcy , Kierownikowi Budowy Panu Sławomirowi Pitura, Paniom Projektantkom Wnętrz Agacie Kozioł-Nowińskiej i Magdalenie Nowińskiej oraz wszystkim władzom miasta Mielca za wydanie pozwoleń, życzliwą pomoc , wsparcie i służenie radami podczas trwającej budowy. A także wszystkim Instytucjom , które dokonały odbioru budynku . W tym wyjątkowym czasie nawiązały się niezwykłe przyjaźnie i przekonałyśmy się jak wiele dobra jest w ludzkich sercach. Niech Dobry Bóg i święty Józef będą uwielbieni w tym dziele, które powstało dla dobra i rozwoju dzieci i służy także integracji Rodzin.

WIZUALIZACJA

 

ZAPEWNIĆ „PEREŁKOM” I „SŁONECZKOM” DOBRY START

Artykuł pochodzi z tygodnika „Niedziela” nr 39 z dnia 25 września 2016r.

Przedszkole Niepubliczne
Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

39-300 Mielec
ul.Dębicka 2

Telefon: 663 307 211, 784 726 474

E-mail: karmeloveprzedszkole@gmail.com

Nr konta przedszkola:
Bank Spółdzielczy w Mielcu
79 9183 0005 2001 0001 5310 0001

Dołącz do nas:

Copyright © 2022