Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Przedszkole Niepubliczne Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus z siedzibą w Mielcu ul.Dębicka 2, 39-300 Mielec.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy

***

„Są dwie trwałe rzeczy,
które możemy dać w spadku naszym dzieciom:
pierwsza to korzenie, druga – to skrzydła”

***

SŁONECZKA to grupa, w której dzieci rozpoczynają społeczną i edukacyjną przygodę w naszym przedszkolu. Celem, który stawiamy sobie w przypadku najmłodszych przedszkolaków, jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa, ponieważ ciepło i troska, którą dzieci otrzymują w procesie adaptacyjnym, stają się fundamentem umożliwiającym ich dalszy rozwój. 2 i 3 rok życia to czas, w którym dzieci pod naszą opieką samodzielnie spożywają posiłki, przyswajają prawidłowe nawyki higieniczne oraz rozpoczynają naukę zabawy z innymi dziećmi.

GWIAZDKI to grupa, w której dzieci znają już rytm przedszkola i potrafią przestrzegać pewnych zasad. Na tym etapie naszym podstawowym celem jest zachęcenie przedszkolaków do coraz bardziej świadomego wyrażania swoich uczuć. Dzieci uczą się mówić pełnym zdaniem, by móc zakomunikować swoje potrzeby lub poprosić o pomoc np. przy ubieraniu. 3 i 4 rok życia to czas m.in.  stania na jednej nodze oraz samodzielnego schodzenia po schodach.
W rozwoju dziecka jest to etap, który wymaga od nas harmonijnego kształtowania spostrzegania, myślenia, uwagi i pamięci naszych podopiecznych.

PEREŁKI to grupa, w której dzieci nabywają coraz więcej doświadczeń w obszarze społeczno-moralnym. Podczas tego etapu staramy się, aby dzieci zaczęły dostrzegać konsekwencje swoich działań oraz poznały moc i znaczenie słów: proszę, przepraszam i dziękuję. To czas zabawy
z podziałem na role , budowania przyjacielskich relacji z koleżankami i kolegami. To także moment rozpoczęcia nauki cyfr i sylab. Przełom 4 i 5 roku życia jest czasem intensywnego rozwoju ruchowego, któremu sprzyja nauka tańca oraz zajęcia gimnastyczne.

SERDUSZKA to grupa, w której dzieci rozpoczynają przygotowanie do nauki w  szkole. Potrafią skończyć rozpoczęte zadania oraz porządkują miejsce swojej pracy. Dzieci w wieku 5 i 6 lat wykazują dużą ciekawość poznawczą. Umieją prowadzić rozmowę na dowolny temat, wymienić dni tygodnia, podzielić wyraz na sylaby oraz opowiedzieć bajkę, powiedzieć  wierszyk z pamięci.  Na tym etapie za cel stawiamy sobie, aby każde dziecko – z całym bogactwem swojej osobowości – wkroczyło w rzeczywistość szkolną w sposób społecznie akceptowany. Uczymy więc dzieci zarówno wyrażania emocji,
jak i podejmowania działań w kierunku pokonywania trudności.

***

Staramy się, aby absolwenci naszego Karmelowego Przedszkola,
zdobywając konkretne umiejętności oraz odkrywając swoje uzdolnienia,
zostali odpowiednio przygotowani do kolejnego etapu ich edukacyjnej przygody.

***

Przedszkole Niepubliczne
Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

39-300 Mielec
ul.Dębicka 2

Telefon: 663 307 211, 784 726 474

E-mail: karmeloveprzedszkole@gmail.com

Nr konta przedszkola:
Bank Spółdzielczy w Mielcu
79 9183 0005 2001 0001 5310 0001

Dołącz do nas:

Copyright © 2022