Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Przedszkole Niepubliczne Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus z siedzibą w Mielcu ul.Dębicka 2, 39-300 Mielec.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Kącik dla rodziców

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI

Różaniec Rodziców to inicjatywa polegająca na modlitwie różańcowej rodziców w intencji dzieci, oparta na schemacie Żywego Różańca. To jedynie kilka minut dziennie poświęconych na modlitwę, aby dziecko miało opieką przez 24 godziny!
To wspaniała Boża ekonomia!
Wystarczy zadeklarować się do odmawiania wyznaczonej dziesiątki różańca dzienne (Ojcze nasz, Zdrowaś Mario x10, Chwała Ojcu…) – czas ok 5 min.

Czy należy mówić dzieciom o tym fakcie modlitwy za nie?
Absolutnie TAK. Dzieci widząc modlących się rodziców, w naturalny sposób włączają się w taką modlitwę. Mają też świadomość, skąd płynie dla nich dobro. Dzieci zaczynają rozumieć, że rodzice również mają swoje słabości i problemy, że się z nimi borykają, ale pomocy szukają w Bogu. Dzięki temu uczą się, gdzie należy szukać wsparcia i oczekiwać prawdziwej pomocy – hojnej i pełnej miłości.
Patronami róż różańcowych w naszym przedszkolu są:
św. Teresa od Dzieciątka Jezus Rozkład tajemnic tutaj
św. Rita Rozkład tajemnic tutaj
św. Joanna Beretta Molla Rozkład tajemnic tutaj
św. Jan Paweł II Rozkład tajemnic tutaj
św. Zelia i Ludwik Martin Rozkład tajemnic tutaj

SZKOŁA MODLITWY

Lectio Divina czyli jak przenieść Słowo Boże z Pisma Świętego najpierw do naszego serca a następnie do naszego życia i codzienności.
Zapraszamy Rodziny na krótkie spotkania modlitewne raz w miesiącu do naszej kaplicy zakonnej. Oparte są one o opracowane przez Centrum Formacji Duchowej ojców salwatorianów praktyczne rozważania niedzielych Ewangelii w formie krótkiego filmiku. Następnie modlitwa w ciszy i wspólne uwielbienie Pana Boga.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

W naszym przedszkolu zajęcia adaptacyjne odbywają się w miesiącu lipcu.

Kilka wskazówek dla Rodziców :

DROGI RODZICU

Twojego malucha czekają poważne zmiany w życiu. Dotychczas mama była zawsze gdzieś blisko, teraz nagle go opuszcza. Maluch musi opuścić rano dom i udać się w obce mu miejsce, w którym jest inne światło, inne zapachy, inne głosy, inne zwyczaje.

To, co nowe i trudne, wcale nie musi być niedobre. Należy dziecko przygotować do takich sytuacji, aby potrafiło sobie z nim poradzić.

 1. Uprzedź malucha: ”Już za tydzień (za dzień, za dwa itd.) idziemy do przedszkola. Myślę, że będzie tam bardzo miło”. Przypominaj mu o tym.
 2. Opowiedz mu o przedszkolu: co się tam robi, czego się uczy. Nawet dorosły denerwuje się wchodząc w nowe środowisko.
 3. Przygotuj dziecko na rozstanie z mamą, zostawiając je na dłużej np. u babci.
 4. Weź udział w programie adaptacyjnym, który ma na celu zapoznanie dziecka z nowym miejscem. Pozwól, aby twój maluch oswoił się z tym, co nieznane u boku najbliższej osoby.
 5. Już w domu ucz dziecko samodzielności – samodzielnego jedzenie, mycia rąk, korzystania z toalety, ubierania się i rozbierania. Im dziecko jest bardziej samodzielne, tym łatwiej mu dostosować się do nowych warunków.
 6. Ubranie dziecka musi być wygodnie i nie może sprawiać kłopotów.
 7. Czas pobytu małych dzieci w przedszkolu nie powinien być długi. Jeżeli to możliwe, w pierwszych dniach odbieraj dziecko wcześniej, przed obiadem. Małe dziecko szybko się męczy, zwłaszcza kiedy ma dużo wrażeń.
 8. Nie spóźniaj się z odbieraniem – jeżeli obiecałaś, że przyjdziesz wcześniej, dotrzymaj słowa.Następnym razem nie uwierzy.
 9. Pożegnanie powinno odbywać się bez pośpiechu, ale jednocześnie bez zbędnego przedłużania momentu rozstania.
 10. Dziecku będzie raźniej, jeśli weźmie z domu ukochaną przytulankę. Czasami wystarczy, że maluch będzie miał przy sobie coś, co pachnie mamą i domem, to stwarza poczucie bezpieczeństwa.
 11. Dziecko ma prawo płakać. W ten sposób wyraża swój smutek, wyładowuje napięcie, jakie w nim narosło. Jeżeli płacze w domu, w przedszkolu, po prostu przytul je, powiedz, że je bardzo kochasz, że też będziesz na nim tęskniła, że przyjdziesz po nie zaraz po pracy.
 12. Zapewniaj dziecko często o swojej miłości. Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest potrzeba bezpieczeństwa, a zaraz za nią przynależności i miłości. Te dwie potrzeby mogą być niedostatecznie zaspokojone, gdy dziecko większość dnia przebywa w przedszkolu. Słowa „kocham cię”, „będę tęskniła”, powinny być obecne w codziennym życiu. Bardzo ważne są pieszczoty, pocałunki.
  Dziecko powinno czuć, widzieć i słyszeć, że jest kochane.

Nad Waszymi Dziećmi czuwa Bóg Ojciec, Maryja i Aniołowie, a my otaczamy je modlitwą.

 

Dobre strony :

http://pozytywnerodzicielstwo.pl/

www.hli.org.pl – Human Life International Polska. Prolife news.

www.szansaspotkania.net – Apostolstwo Małżeństw; akt małżeński szansą spotkania z Bogiem i współmałżonkiem

www.sychar.org – dla małżeństw

www.opiekun.pl/strony-dla-rodzicow.php

www.pl.aleteia.org/ – międzynarodowy portal katolicki

www.cudajezusa.pl – święte historie na bieżąco

www.katecheza.info – katecheza wirtualna

www.puncta.blox.pl – punkta do medytacji wg św. Ignacego z Loyoli

www.lectiodivina.pl – komentarze biblijne na niedziele

www.jezus.com.pl – chrześcijański portal ewangelizacyjny

www.bezsloganu.blog.onet.pl – Krótkie video katechezy prowadzone przez ojców franciszkanów

 

O Zgromadzeniu

http://www.karmelitanki.pl

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

39-300 Mielec ul.Dębicka 2
Telefon:
663 307 211
784 726 474
E-mail: karmeloveprzedszkole@gmail.com

Nr konta przedszkola:
Bank Spółdzielczy w Mielcu
79 9183 0005 2001 0001 5310 0001

Rozbudowa:

Telefon:
784 726 474
E-mail: siostrydzieciom@gmail.com
www.perelkimilosierdzia.pl

Nr konta rozbudowy:
Raiffeisen Bank Polska S.A.
16 1750 0012 0000 0000 3375 2032

Dołącz do nas:

Copyright © 2022