18 maja 2020r. – Świętujemy 100 URODZINY św. Jana Pawła II – Naszego Kochanego Papieża Polaka

Z okazji  Rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II Wielkiego Papieża nasze

przedszkolaki

przygotowały prace plastyczne, aby uczcić Papieża Polaka, Papieża , który kochał dzieci, kochał każdego człowieka.

Wśród bogactwa Jego nauki znaleźć możemy także słowa kierowane do dzieci oto one :

” Prawdą jest, że Pan Jezus oraz Jego Matka wybierają często właśnie dzieci ,

ażeby powierzać im sprawy wielkiej wagi dla życia Kościoła i ludzkości.

Odkupiciel ludzkości niejako dzieli się z nimi troską o innych ludzi:

o rodziców, o kolegów i koleżanki.   Czeka bardzo na ich modlitwę.

Jakże ogromną siłę ma modlitwa dziecka!    Staje się ona czasem wzorem dla dorosłych:

modlić się z prostotą i całkowitą ufnością,

to znaczy zwracać się do Boga tak, jak czynią to dzieci” .

” Człowiek nie może żyć bez miłości.  Jest wezwany do miłości Boga i bliźniego.

Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, drodzy chłopcy i dziewczęta, rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat.

Niech ta miłość dotrze do wszystkich, którzy jej szczególnie potrzebują: zwłaszcza do cierpiących i zapomnianych ” .

„Drogie dzieci tworzycie łańcuch solidarności łączący pięć kontynentów i stwarzacie

— również najuboższym — możliwość “dawania”, a najbogatszym “otrzymywania”  — poprzez dawanie.

Dbajcie nadal o tę “wymianę darów”, która przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla wszystkich” .

PRACE NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW :

wszystkie piękne, wypracowane z sercem 🙂

Dziękujemy Kochani !  św. Jan Paweł II uśmiecha się do Was z Nieba, wszystkich

przytula i błogosławi .